چه نکاتی در طراحی کابینت آشپزخانه موثر است؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  • نظرات : بدون دیدگاه

چه نکاتی در طراحی کابینت آشپزخانه موثر است؟

آشپزخانه قلب خانه است! در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه باید دقت فراوانی نمود زیرا بخش اعظمی از نمای کلی یک ساختمان در معماری جدید، توسط آشپزخانه و نوع طراحی کابینت نشان داده می شود. به همین دلیل باید طراح دکوراسیون آشپزخانه، تمام سلیقه خود را به کار بندد.

امروزه کابینت آشپزخانه، با جنس های مختلفی مثل فلز، چوب، ام دی اف، هایگلاس و… ساخته می شوند و با طرح ها و رنگ های مختلف خود، هر سلیقه ای را پوشش می دهند. برای انتخاب کابینت مناسب با مدل و طراحی زیبا و همچنین کیفیت و کارایی بالا، باید به چند نکته دقت نمود.

اولین چیزی که از کابینت به نظر شخص می رسد، طراحی کابینت و جنس درب آن می باشد. از مواد مختلفی می توان درب کابینت را ساخت. مثلا از فلز یا چوب. جنس جدیدی از درب های کابینت که جدیدا به بازار آمده و مورد استقبال قرار گرفته است، هایگلاس می باشد که با روکش براق خود می تواند در طرح ها و شکل های مختلف ارائه گردد.
دومین نکته دقت در انتخاب بدنه ی کابینت است. در انتخاب بدنه کابینت باید دقت کرد که جنس آن از فلز، ام دی اف یا نئوپان بوده و روکش ملامینه داشته باشد و لبه های آن نوار کاری باشد.
صفحه کابینت: این بخش از کابینت دارای ۵ نوع می باشد که شامل: صفحه کابینت ام دی اف۳۲ میلیمتر، صفحه کابینت ام دی اف با روکش HPL، صفحه کابینت نئوپان با روکش HPL، صفحه کابینت پلی وود با روکش ملامینه، صفحه کابینت سنگ مصنوعی تمام اکریلیک هستند. چون این صفحات، تماس زیادی با آب خواهند داشت، بنابراین برای این صفحات بیش تر از روکش های HPLاستفاده می کنند.

کابینت هایی که برای آشپزخانه طراحی و ساخته می شوند را می توان به صورت پیش ساخته آماده کرد و در ابعاد استاندارد در اختیار مشتری قرار داد. اندازه های این نوع کابینت کاملا مشخص می باشد و نمی توان تغییری در آن ها داد ولی نصب سریع و آسان و قیمت کمتر آن ها سبب شده است تا عده زیادی آن ها را به عنوان دکوراسیون آشپزخانه خود در نظر بگیرند. نوع دیگری از کابینت ها با درخواست و نظر مشتری ها ساخته می شوند و زمان بیشتری برای ساخت و نصب لازم دارند. ولی شکل زیبا و متنوع آن ها و نیز طراحی کابینت در موقعیت های مختلف در این دسته، آنها را به عنوان انتخاب اول هر مشتری قرار داده است. طراحی کابینت سفارشی بسیار متنوع بوده و تقریبا به هر شکلی می توان آن ها را دکوراسیون کرد.

نکته مهم در طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه این است که کابینت باید به گونه ای طراحی شود که کمترین فضا را در آشپزخانه اشغال کند و در مقابل فضای زیادی برای قرار گیری وسایل و لوازم آشپزخانه داشته باشد. استفاده از لوازم جانبی زیبا و با کیفیت مانند دستگیره درب کابینت می تواند بر زیبایی محیط آشپزخانه بیفزاید.

همچنین مانند تمام ملزومات یک دکوراسیون عالی، نور پردازی در آشپزخانه باید مد نظر قرار گیرد تا زیبایی کار را دو چندان کند. استفاده از کاغذ دیواری متناسب با رنگ کابینت ها می تواند هارمونی زیبایی ایجاد کند و چشم هر بیننده ای را بنوازد.

پیشخوان کابینت نیز، در طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه، نقش دارد. انتخاب پیشخوان مناسب هم می تواند باعث زیبایی آشپزخانه گردد و هم می تواند کارایی کابینت را افزایش دهد.

نحوه نگهداری از کابینت، می تواند در طول عمر آن اثر داشته باشد اگر کابینت ام دی اف در آشپزخانه خود دارید، برای تمیز نمودن آن ها باید از اسفنج مرطوب استفاده کنید. همچنین برای پاک کردن درب آن، مواظب باشید رطوبت به داخل درب نرود. همچنین درب آن را بیش از حد نباید باز کنید تا تراز درب بهم نریزد.

طراحی داخلی منزللابی مجتمع مسکونیطراحی و اجرای روف گاردنطراحی داخلی رستوران سنتیطراحی ویترین مغازهطراحی داخلی تجاریطراحی داخلیطراحی داخلی مغازه طراحی داخلی صرافیطراحی داخلی طلا فروشیطراحی داخل ویلاطراحی دکوراسیون داخلی اداریطراحی داخلی هتل