دکوراسیون سقف به روش مدرن

دکوراسیون سقف به روش مدرن

امروزه در طراحی دکوراسیون از سقف پارچه ای استفاده می شود.استفاده از سقف های پارچه ای در مدت زمان بسیار کوتاهی به دلیل سبکی ،ارزانی و نصب سریع ،جایگاه خود را درصنعت ساختمان سازی پیدا کرد بطوری که در عموم مردم در منازل ،سالن ها و فروشگاه ها از این سقف ها استفاده می کنند.
برای اینکه بتوان در محیط سقف پارچه ای متحرک را ایجاد کرد باید فضای شما دارای اشکال هندسی به شکل مربع ،مستطیل و مثلث باشد .اگر فضای در نظر گرفته شما دارای اشکال نا منظم است باید در اطراف فضای مد نظر یک شکل هندسی منظم با اضلاع منظم ایجاد کرد و سپس سقف متحرک را برروی محیط ایجاد کرد اگر امکان ایجاد فضا به صورت اضلاع مناسب نبود ناچارا باید از سقف پارچه ای ثابت استفاده کرد. زیرا باید ریل های سقف متحرک در یک سطح صاف و یکپارچه انجام شود. سقف های متحرک قابلیت جمع شوندگی دارند و از ۳ جز تشکیل می شوند :سازه آلومینیمی ،سازه پارچه ای و سیستم الکتریکی

سقف های متحرک از جنس پروفیل آلومینمی هستند که دارای استقامت بالا و تحمل وزن برف تا صد کیلوگرم را دارند و از رنگ های مخصوص برای آنها استفاده می شود که مانع سیاه شدن و شوره زدن در محیط های گرم و مرطوب می گردد. پروفیل های آلومینیمی دارای آلیاژ ۶۰۶۳ و ضخامت پروفیلهای آن ۲ تا ۵۵ میلی متر بوده و درجه سختی آن ۹۰ بریتل می باشد.ریل های آلومینیمی در دو طرف محیط و بر روی زمین ثابت می شود.سقف های متحرک جدا از سقف های ساختمانی می باشند ولی می توان آن را به سقف های و دیوارهای ساختمانی نیز متصل کرد.سازه اصلی از چند ستون ،ریل و تیرهای فرعی تشکیل شده است که ستون ها وظیفه انتقال بار بر روی زمین و ایجاد تحرک را برعهده دارند و ناودان ها نقش اتصال دهنده بین ستون و ریل ها را دارند و تیرهای فرعی نقش اتصال دهنده پارچه به ریل و نقش باز و بسته کردن سقف را دارند.در هنگام بارش باران به دلیل شیب سقف آب به ناودان ریخته و از طریق ستون ها به روی زمین می ریزد. با توجه به محیط در نظر گرفته شده ،تعداد ستون ها ،ریل ها ،تیرها و فاصله ستون ها از یکدیگر محاسبه می گردد.

سقف های متحرک پارچه ای دارای وزن بسیارکمی هستند و به راحتی قابلیت جا به جای دارند همچنین توسط ریموت نیز می توان آن را باز و بسته کرد. پارچه های مورد استفاده در این سقف ها دارای روکش pvc بوده ودارای قابلیت بالا در برابر تغییرات دمایی را دارند و طول عمر زیاد و ماندگاری بسیاری را نیز دارند.از دیگر ویژگی های پارچه های استفاده شده در این سقف ها مقاومت آنها در برابر باد و باران و عدم حریق آنها می باشد که مناسب برای محیط های عمومی نیز است. به آسانی می توان آن را تمیز کرد و در رنگ ها و طرح های متفاوتی در بازار موجود می باشد.
پوشش های متحرک
پوشش های متحرک بنا بر نظر مشتری می توانند به فرم های مختلف تمام قوس، یک یا دو طرفه ،تکیه گاهی یا شیب دار اجرا گردند. همچنین سقف های متحرک میتوانند به صورت مستقل انجام شوند بدون آنکه نیاز به ساختمانی باشد و یا می توان از یک طرف آن را به ساختمان متصل کرد. هزینه این پوشش ها با توجه به محیط در نظر گرفته شده و تعداد ستون ،تیر ها و تعداد موتور استفاده شده محاسبه می گردد.این پوشش ها دارای چراغ های ال ای دی مخفی بوده که بر زیبایی این سقف ها می افزاید به صورتی که این چراغ ها نور لازم محیط را فراهم می کنند و دیگر نیاز به منبع نور دیگری نمی باشد.

 

 

 

 

 

طراحی داخلی مسکونیطراحی داخلی لابیطراحی روف گاردنطراحی داخلی رستورانطراحی ویترین مغازهطراحی داخلی تجاریطراحی داخلیطراحی داخلی مغازه طراحی داخلی صرافی طراحی داخلی طلا فروشیطراحی داخلی ویلاطراحی داخلی اداریطراحی داخلی هتل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *